Forside / Shop / Naturlig Hudpleje / Parfume / FREJA – Parfume af Rose, Sandeltræ, Patchouli & Ylang Ylang
FREJA – Parfume Roller
En sensuel og naturren parfume inspireret af gudinden Freja. Duften forener Rosa Damascena, ylang ylang, sandeltræ og patchouli i en varm, blomstrende og kraftfuld eliksir. Perfekt til dig, der ønsker en feminin, magisk og dyb duft – lige til at have med i tasken.
Håndlavet af 100% æteriske olier i jojoba.
På lager (kan bestilles som restordre)
Freja er gudinden for kærlighed, skønhed og stærk, nordisk magi – og denne parfume bærer hendes energi i hver eneste dråbe. Duften åbner med den bløde elegance fra Rosa Damascena, hvorefter den varme og sensuelle Ylang Ylang folder sig ud. I bunden hviler den dybe, jordende kraft af patchouli og det hellige, cremede sandeltræ, som giver parfumen varme, længde og en luksuriøs fylde.
Resultatet er en forførende, feminin og kraftfuld parfume med både blomster, skov og magisk dybde – skabt til kvinder, der tør bære deres indre gudinde.
Duften er 100% naturlig og håndlavet hos Nordens Urter.
Topnote: Rosa Damascena
Hjertenote: Ylang Ylang
Bundnoter: Patchouli, Sandeltræ
✓ elsker sensuelle, naturlige dufte
✓ ønsker en parfumeduft med feminin styrke
✓ vil bære Frejas energi i hverdagen
✓ foretrækker rene, æteriske olier uden syntetiske tilsætninger
© 2026 Disaheim – Designet af Aveo web&marketing